Akwarystyka Nowości arrow L'Oceanogrŕfic
L'Oceanografic Walencja PDF Drukuj Email
ImageL'Oceanografic to jedno z największych (pod wieloma względami największe) Oceanarium w Europie. Obiekt został oddany w 2003 roku i jest częścią Miasteczka Sztuki i Nauki w Walencji.
Pierwsze co się rzuca w oczy po przybyciu na miejsce (prócz cen biletów) to sam budynek Oceanarium. Zaprojektował go Felix Candela, architekt wzorował się na lilii wodnej. Osobiście lilii nie dojrzeliśmy, ale budynek robi wrażenie :)

Budynek jest dwupoziomowy, górna część to wystawy częściowo na otwartej przestrzeni gdzie królują ptaki wodne. Poziom niżej znajduje się to po co przyjechaliśmy do Walencji. 16 milinów litrów wody (nie licząc delfinarium) w których znajdziemy ponad pół tysiąca gatunków stworzeń morskich.
Powierzchnia L'Oceanografic to aż 110 000 m2, na tym terenie znajdziemy dziewięć budynków w których prezentowane są ryby z różnych stron świata.
- Region Morza Śródziemnego
- Mokradła. Ogromna klatka z ptakami, a także rybami i żółwiami
- Klimat umiarkowany i tropikalny
- Region Oceanu Atlantyckiego od Bermudów po Kanary
- Arktyka
- Antarktyda
- Delfinarium (aż 26 milionów litrów wody)
- Morze Czerwone
- Wyspy
Obiekt jest naprawdę duży i imponujący, miłym miejscem na odpoczynek jest „podwodna” restauracja.
Wszystkim serdecznie polecamy Oceanarium. Położenie obiektu z dala od centrum sprawia że jest to idealne miejsce by odpocząć od zgiełku miasta. Atrakcji w Miasteczku Sztuki i Nauki jest sporo, więc osoby niezainteresowane życiem podwodnym znajdą na pewno coś dla siebie.

 

fot: Agata Koziarska (Franca81) i Michał Sikora (Aigel)

 

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies