Akwarystyka Nowości arrow Okinawa Aquarium
Okinawa Churaumi Aquarium PDF Drukuj Email

ImageOkinawa Churaumi Aquarium obiekt który był naszym celem numer jeden na mapie akwarystycznych podróży został "zdobyty". Akwarium zostało wybudowane na terenie Ocean Expo Park. Obiekt został ukończony w 2002 roku i na tamte czasy był największą tego typu atrakcją na świecie (do 2005 roku kiedy zostało wybudowane Georgia Aquarium). Powierzchnia Akwarium to 19.000 m2, na której znajdziemy 77 zbiorniki o łącznej pojemności 10.000 m3 z czego w największym zbiorniku Kuroshio Sea mieści się 7.500 m3 wody. Jest to niewątpliwie główna atrakcja Okinawa Churaumi Aquarium.

Kuroshio Sea to zbiornik o imponujących wymiarach. Ma on długość 35 metrów przy 27 metrach szerokości i 10 metrach głębokości. To nie  wymiary akwarium, lecz jego mieszkańcy przyciągają ludzi z całego świata. Okinawa Churaumi Aquarium to jedna z niewielu placówek na świecie która utrzymuje rekiny wielorybie w niewoli. Towarzystwem dla nich są manty, które kilkukrotnie zostały rozmnożone.
Do największego zbiornika woda dolewana jest  z Oceanu Spokojnego przez całą dobę. Woda zasysana jest 300 metrów od brzegu z głębokości 20 metrów. Przez godzinę do zbiornika dolewane jest 3000 m3 świeżej wody.
Na terenie Ocean Expo Park znajdziemy również delfinarium, ogrody botaniczne, zabytkowe wioski japońskie i wiele innych atrakcji. Jest to niewątpliwie miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie a spędzenie tam jednego całego dnia będzie niezbędnym minimum.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:


 

fot: Agata Sikora (Franca81) i Michał Sikora (Aigel)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies