Shanghai Ocean Aquarium PDF Drukuj Email
Shanghai Ocean AquariumSzanghaj to największe i najludniejsze miasto w Chinach położone w delcie rzeki Jangcy. Jest to również trzeci co do wielkości port morski na świecie. Miasto robi wrażenie i jest w nim oczywiście Oceanarium które było dla nas punktem obowiązkowym.
Shanghai Ocean Aquarium zostało wybudowane w 2002 roku za astronomiczną kwotę jak na tamte czasy 55 mln USD. Konsorcjum Singapursko-Chińskie wybudowało w finansowej dzielnicy Pudong obiekt o powierzchni 20500 m2. Lokalizacja Akwarium jest idealna, obok słynnej wieży telewizyjnej. Obiekt odwiedza rocznie 1,5 mln zwiedzających. Ciekawym pomysłem jest podzielenie wystawy na 9 stref tematycznych.
Zwiedzanie zaczynamy od rzeki Jangcy w Chinach, następnie przenosimy się do Amazonii. Kolejne strefy to namorzyny Australijskie, rzeki Afryki oraz tropikalne lasy Azji Południowo-Wschodniej. Wycieczkę kończymy w lodowatych wodach Antarktydy, za którą czekają na nas wielkie akwaria których zobaczymy mieszkańców oceanów. W zbiorach Shanghai Ocean Aquarium znajduje się ponad 450 gatunków zwierząt. Naszym zdaniem najciekawsza jest strefa prezentująca gatunki Chińskie, szczególnie biotop rzeki Jangcy. Akwarium w Szanghaju jest oczywiście obowiązkowym miejscem dla akwarystów zwiedzających miasto. Oceanarium budowane było z rozmachem, jednak 13 lat zrobiło swoje. Znając mentalność Chińczyków niebawem będziemy mieli „nowy akwarystyczny powód” by odwiedzić to ciekawe miasto, gdyż „konkurencja” Azjatycka ma świeższe Oceanaria, a co za tym idzie bardziej imponujące.
 
 

fot: Agata Sikora (Franca81) i Michał Sikora (Aigel)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies