Tajskie wyspy PDF Drukuj Email
ImagePo długiej przerwie witamy ponownie.
W zimę mieliśmy przyjemność wyjechać do Tajlandii. Tamtejszy klimat, flora a także i fauna bardzo nas zauroczyły. Niesamowite widoki świata lądowego oraz podwodnego pozostawiły niezapomniane wspomnienia. Podczas naszej tajskiej wyprawy spędziliśmy ponad dwa tygodnie krążąc po ’’rajskich’’ wyspach. Nie można nie wspomnieć o wypoczynku wśród wolno biegających waranów na wyspie Koh Rok będącej rezerwatem przyrody. Na uwagę zasługuje również Koh Mook z niesamowitą jaskinią przez którą należy się przeprawić by dostać się do samego serca wyspy. Wnętrze stanowi skalny lej którego dachem jest niebo a ’’podłogę’’ stanowi w połowie woda i w połowie piasek wraz z zieloną oazą. Miejsce to ma swój własny klimat o wysokiej wilgotności co sprzyja bujnej roślinności a w powietrzu unosi się wilgotny i ciepły zapach tropików (i daję słowo, że pachniało tam słoniami). W południe gdy słońce wpada z samej góry woda przybiera niesamowicie szmaragdowy kolor.
Poniżej zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami oraz filmem przedstawiającym życie podwodne w Morzu Andamańskim oraz Zatoce Tajskiej.
 
 

fot: Agata Sikora (Franca81) i Michał Sikora (Aigel)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies