Akwarystyka Nowości
S.E.A. Aquarium PDF Drukuj Email
ImageS.E.A. Aquarium to stosunkowo nowy obiekt powstały na wyspie Santosa w Singapurze. Został on oddany dla zwiedzających pod koniec 2012 roku i jest to największe oceanarium na świecie (niebawem palmę pierwszeństwa przejmie obiekt w chińskim mieście Hengqin). Akwarium w Singapurze zajmuje  powierzchnię 8 ha na której w 45.000.000 litrach wody żyje ponad 100.000 zwierząt z prawie tysiąca gatunków. Chlubą S.E.A. Aquarium jest największy na świecie zbiór mant oraz olbrzymi zbiornik otwarty o pojemności 18 milionów litrów.
Oceanarium w Singapurze zrobiło na nas pieronujące wrażenie jest to obiekt wyjątkowy, leżący w wyjątkowym miejscu. My tam spędziliśmy kilka godzin a i tak niewątpliwie umknęło nam wiele ciekawostek. Rozmach, perfekcja, dbałość o szczegóły oraz pełen profesjonalizm to nie wątpliwie cechy S.E.A Aquarium. Jedyny minus jaki przyszedł nam do głowy to olbrzymia liczba zwiedzających właściwie od samego otwarcia do zamknięcia.
 
 

fot: Agata Sikora (Franca81) i Michał Sikora (Aigel)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies