Protaras Ocean Aquarium PDF Drukuj Email
Protaras Ocean AquariumProtaras to cypryjski kurort słynący ze swych plaż i lazurowego morza. Po zamknięciu Akwarium w Pafos zostało ono przeniesione właśnie do Protaras. Z tego powodu miasteczko to stało się dla nas obowiązkowym punktem w czasie zwiedzania wyspy. My byliśmy na Cyprze w zimę czyli poza sezonem. Protaras w tym okresie ze względu na słabą pogodę wygląda jak wyludnione miasto a w akwarium byliśmy sami. Co oczywiście bardzo nas ucieszyło. Po zakupieniu biletów wchodzimy do pierwszej sali z akwariami. Wszystko wygląda na pierwszy rzut oka bardzo fajnie, błękitne ściany tworzą klimat. Niestety wszystkie zbiorniki są bez aranżacji, właściwie wyglądają tak samo. Trochę skały, kamieni i kilka nie zawsze zdrowych ryb. Z akwarium wyszliśmy delikatnie rozczarowani. Po wyjściu z budynku wchodzi się do dużego ogrodu gdzie wśród tropikalnej roślinności znajdują się budynki z krokodylami, tropikalnymi ptakami i przesympatycznymi pingwinami.

Czy warto zobaczyć Akwarium w Protaras? Na pewno nie jest to wielki i imponujący obiekt. Jest to atrakcja dla turystów którzy będąc w mieście mogą swym pociechą pokazać kawałek podwodnego świata.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: 


fot: Agata Koziarska (Franca81) i Michał Sikora (Aigel)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies