TurkuraZOO Aquarium Istambuł PDF Drukuj Email
ImagePod koniec 2011 roku wybraliśmy się do stolicy Turcji Stambułu by zwiedzić największe w Europie a trzecie co do wielkości na świecie akwarium publiczne. Turkuazoo zajmuje powierzchnię 8 tysięcy metrów kwadratowych. Oceanarium zamieszkuje ponad 10 tysięcy stworzeń wodnych z całego świata. Cały obiekt robi niesamowite wrażenie. Mieliśmy możliwość przebywać w nim kilka godzin. W czasie naszego zwiedzania w oceanarium był tylko personel Turkuazoo więc mogliśmy swobodnie podziwiać zbiorniki, robić zdjęcia i kręcić film.

Ciężko wymienić co nas najbardziej zafascynowało w tureckim akwarium. Niewątpliwie wrażenie robi ponad 80 metrowy tunel podwodny z którego ryby ( w tym pięć gatunków rekinów) przepływają do kilku mniejszych zbiorników a także do akwarium, które dla zwiedzających ma prawie 360 stopni przeszklenia. Efekt tego prawie 360 stopniowego zbiornika jest oszałamiający. Z każdej strony (z wyjątkiem wejścia) otaczają nas tysiące ryb i litrów wody. Nie brakuje olbrzymich zadbanych akwarii, które zamieszkują zdrowe i dobrze wyglądające ryby. Turkuazoo jest akwarium po zwiedzeniu którego człowiek wychodzi oszołomiony tym co zobaczył.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz dwóch filmów. Pierwszy z nich pokazuje wszystkie akwaria znajdujące się w oceanarium. Drugi film przedstawia jeden z najdłuższych tuneli podwodnych świata, który oczywiście znajduje się w Turkuazoo.

 
 

fot: Michał Sikora (Aigel) i Agata Koziarska (Franca81)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies