COEX Akwarium Seul PDF Drukuj Email
ImageW listopadzie 2010 roku miałem okazję przebywać w stolicy Korei Południowej Seulu. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast świata i niestety widać było to również w COEX Akwarium. Sam obiekt mieści się w samym centrum miasta w nowo wybudowanym centrum usługowo-handlowo-biznesowym. Akwarium dzieli się na kilka tematycznych działów: ryby z wód koreańskich, Amazonia, morza i oceany, dziecięcy świat akwarii. Po zwiedzeniu obiektu miałem mieszane uczucia. Z jednej strony piękna duże zbiorniki morskie, długi tunel z ruchomym chodnikiem oraz rzadkie gatunki ryb i nie tylko ryb (manat). Wiele zbiorników morskich prezentowało bardzo wysoki poziom z jakim do tej pory się nie spotkałem w tego typu miejscach. Niestety akwarystyka słodkowodna była bardzo słabo reprezentowana. A trzymanie Cyphotilapia frontosa w zbiorniku 80l to już przesada.

W COEX Akwarium jest bardzo wiele akwarii walcowych. Są one duże, bardzo efektowne lecz zniekształcają ryby co przeszkadza w ich obserwacji. Oddzielna sprawa to pomieszczenie „Kid’s Aquarium”. Był to dział gdzie przebywało najwięcej ludzi. Pływały w nim ryby zarówno słodkowodne jak i morskie w różnych dziwnych rzeczach. W kibelku, w automacie z Coca-Colą (automat działał można było kupić napój), w budce telefonicznej, w jakiś dziwnych naczyniach. Wszystko się świeciło na przedziwne kolory i było na mój gust strasznie kiczowate. Podsumowując ten krótki wstęp przed relacją fotograficzną COEX Akwarium  to obiekt który ma się podobać przeciętnemu zwiedzającemu. Widać w nim ogromny wkład finansowy, wszystko jest dopracowane w każdym detalu. Zobaczymy tu kiczowate „akwaria pralki” na szczęście jest to tylko mały procent całej ekspozycji. Wszystko zrekompensują nam pozostałe akwaria które imponują wielkością, aranżacją oraz obsadą.
Zachęcam do obejrzenia fotorelacji i filmu:

fot: Michał Sikora (Aigel)

 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies