XI Targi Zoologiczne w Łodzi PDF Drukuj Email
W dniach 9-10 maja 2009r. w Łodzi odbyły się XI Międzynarodowe Targi Zoologiczne. W czasie trwania targów odbyło się kilka imprez towarzyszących. Nas najbardziej interesowały szumnie zapowiadane obchody 100 lecia ruchu akwarystycznego w Polsce. Miała być wystawa akwarystyczna oraz V Sympozjum Akwarystyczne. „Wystawa” się odbyła i tyle można o niej powiedzieć. Było na niej kilkanaście zbiorników (zdecydowana większość to 72l Brilluxy). W większości zbiorników woda była mętna a i aranżacja nie powalała (przygotowane jakby od niechcenia, na szybko z małą ilością roślin czy też korzeni). Moją uwagę zwróciło słonowodne akwarium przygotowane przez firmę Botia, dwa roślinne zbiorniki przygotowane przez Atoll Zoo oraz NA Akademia. Było też kilka akwarii z pięknymi paletkami, lecz widok wyrośniętej pary paletek z młodymi w 72 l budził we mnie mieszane uczucia. Cała wystawa miała trwać dwa dni ale pierwszego dnia nie wszystkie zbiorniki zostały skończone. Miejsce wystawy też było najgorsze z możliwych na hali Expo. Wszędzie szyby (jak w szklarni) uniemożliwiały wykonania porządnych zdjęć, miejsca bardzo mało, nie rozumiem jaki ma cel organizowanie tego typu wystaw.

W czasie trwania sympozjum miało miejsce kilka prelekcji:
-Paweł Zarzyński "Geneza i dzieje akwarystyki na ziemiach polskich"
-Heiko Bleher "Wody Nowej Gwineii - Tęczanki"
-Chris Lukhaup "Nowe trendy w hodowli akwariowej krewetek, raków, krabów i ślimaków"
-Bogumił Rzerzycha (ZWiK Łódź) "Akwaria bioindykacyjne czyli rzecz o rybach i małżach na wodociągowych etatach"
-Marta Mierzeńska "Dlaczego Tanganika? Zróżnicowane modele zachowań tanganickich pielęgnic"
-Paweł Zarzyński "Nowe produkty firmy Aquael"
-Andrzej Sieniawski "Paletki"
-Wojciech Górecki "Nowe produkty firmy Tropical"
-Grzegorz Guzik "Akwarium roślinne"
-Grzegorz Zygmunt "Produkty firmy MHK"
My wysłuchaliśmy niestety jedynie Chrisa Lukhaupa, jego wykład o krewetkach, rakach, ślimakach oraz krabach był niezwykle ciekawy. Jedynie zastanawiające jest jak w sali konferencyjnej hali Expo może nie być klimatyzacji. Wysoka temperatura nie przeszkodziła na szczęście dwugodzinnej prelekcji Chrisa. To co powiedział i pokazał było warte przyjechania do Łodzi.
Na głównej imprezie czyli XI Międzynarodowych Targach Zoologicznych akwaryści też mogli znaleźć coś dla siebie. Wystawiała się zdecydowana większość znanych i cenionych firm. Akwaria na stoiskach były dopracowane. Najbardziej rzucały się w oczy stoiska Sery (Ziarko), Tropicala, AquaSzuta oraz AquaEla który promował swoje nowe gotowe zestawy do akwarystyki morskiej Reef Max. Trzeba przyznać że te 80l zbiorniki prezentują się bardzo ciekawie.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji (dwie strony):

fot: Agata Koziarska (Franca81) 

Opisane Gatunki

NOWOŚCI


 

Copyright © 2001-2015 by Aqua Wiadomosci
Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleŸć w Polityce cookies